קטלוג יוזמות חינוכיות

בקטלוג שלפניכם תוכלו לקרוא על מיזמים חינוכיים מגוונים שפותחו ברחבי הארץ בשנים האחרונות, ולאתר מיזמים לפי מאפייני חיפוש המעניינים אתכם. כך תוכלו לשאוב השראה ממיזמים קיימים, ללמוד מהם, וליצור שיתופי פעולה מעניינים.

יזמות היא לא רק תולדה של אישיות יזמית, אלא גם (ואולי בעיקר) של סביבה יזמית - של חברה או תרבות המאפשרים יזמות, ומעודדים אותה. קטלוג זה הוא תרומתנו הצנועה למען מטרה זו.

אם הובלתם או הייתם שותפים לפיתוח מיזם חינוכי כלשהו, תוכלו להוסיף אותו, ולהעשיר את הקטלוג.

תכנית לימודים בה התלמידים חוקרים את השורשים המוסיקליים של משפחתם. התוכנית עוסקת באינטגרציה חברתית, טיפוח הסובלנות, העמקת הקשרים במשפחה והרחבת הידע בתחומים שונים בעזרת המוסיקה וסיפורי המשפחה. כל תלמיד מגיש עבודה ובה שיר מבית סבא-סבתא, עם תרגום לעברית וסיפורי רקע. הכיתה לומדת את כל השירים בשפות השונות (עד 15 שפות בכיתה), את התרגום לעברית ואת סיפור השיר.

מילות מפתח: ,

פרוייקט של יישום חומר לימוד בפיזיקה (אופטיקה וגלים) באמצעות תכנון ובניית כלי נגינה, בתהליך מתמשך של למידה והתנסות, חקר וגילוי, הנאה ועניין, והרבה מוסיקה ופיזיקה.

חיבור התלמידים לסביבתם הטבעית, תוך התמקדות בציפורים וצפרות. התכנית פותחה ע”י מורה והיא כוללת פיתוח מיומנויות חקר באמצעות תצפיות על ציפורים בסביבת בית הספר והיישוב (וכן במקומות מרוחקים יותר), צילום ציפורים, זיהוי ציפורים ותיעוד שלהן, יצירת מאגר מידע להכרות ולהשוואה בין ציפורים, ועוד, וכן פעילות אקטיבית של התלמידים להגנה על ציפורים – הדרכת תושבים, הקמת תיבות קינון ותחנות האכלה, הפקת מגדיר ציפורים אינטרנטי, ועוד.

מילות מפתח: , ,

עמותה שמפגישה תלמידי חטיבות ביניים עם מנחים-מתנדבים שיש להם ‘ניצוץ’ בעיניים. ‘ניצוץ’ יכול להיות המקצוע של המנחה, תחביב שיש לו , או כל דבר שיוצר אצלו התלהבות ותשוקה בחיים. הרעיון הוא שככול שהתלמידים יפגשו יותר אנשים עם ניצוץ בעיניים, כך יגדל הסיכוי שהם יחפשו, ואולי אף ימצאו את הניצוץ שלהם בעצמם – משהו שידליק אותם, שהם יאהבו אותו, שהם ירצו לעשות.

מילות מפתח: , , ,

אתר אינטרנט שבנה מורה, עבור תלמידי תיכון המעוניינים ללמוד לבגרות באזרחות. באתר יש הגדרות, הסברים, תרשימים, כתבות, סרטים ותרגולים. האתר היינו צבעוני, נגיש ומקיף את כלל החומר ללימודים לקראת הבגרות באזרחות.

1 2 3 10