עמותה שמפגישה תלמידי חטיבות ביניים עם מנחים-מתנדבים שיש להם ‘ניצוץ’ בעיניים. ‘ניצוץ’ יכול להיות המקצוע של המנחה, תחביב שיש לו , או כל דבר שיוצר אצלו התלהבות ותשוקה בחיים. הרעיון הוא שככול שהתלמידים יפגשו יותר אנשים עם ניצוץ בעיניים, כך יגדל הסיכוי שהם יחפשו, ואולי אף ימצאו את הניצוץ שלהם בעצמם – משהו שידליק אותם, שהם יאהבו אותו, שהם ירצו לעשות.

מרחב פיסי בבית הספר היסודי ארליך שבטבריה, המשמש כ’מנוע חיפוש חינוכי’ לחלומות, יוזמות, פיצוח אתגרים ויצירה משותפת של תלמידים, מורים והורים. המרחב עוצב בהשראת משרדי גוגל ובשיתוף תלמידים, כדי לעודד יצירתיות, דינמיות ושיתופי פעולה. המערכת הבית ספרית דינמית ומאפשרת לתלמידים ולמורים למצוא את הייחודיות שבהם, להיות חלק מרשת למידה רב גילאית ולמורים – לשתף פעולה ביניהם, הכל בעזרת החדרים והמרחבים השונים של גוגל ארליך.

מרכז יזמות בבית הספר אורט יד-ליבוביץ’, נתניה. במרכז יוגשמו חלומות חברי קהילת בית הספר ובעתיד – של כלל תושבי העיר. במרכז יוכלו כולם ליזום, להוביל ולהגשים את הפוטנציאל האישי, החברתי והעסקי שלהם. מרכז היזמות יכלול חדר מוזיקה, חדר רובוטיקה, חדר מחשבה, פינות עבודה אישיות, חדר “קופסא לבנה”, חדר יצירה ועוד… הוא יעודד למידה מגוונת, לצד חדשנות ויזמות של יחידים וקבוצות.