מאמני חדשנות חינוכית

מאמני החדשנות הם מורים מובילים, שעברו הסמכה בכלים של חשיבה המצאתית ויצירת חדשנות.

באמצעות הכלים שרכשו ובליווי צמוד, הם מנחים ‘מיני-סשנים’ – מפגשי חדשנות בקבוצות קטנות, בחדר המורים, להפקת חדשנות בית ספרית ולפתרון בעיות בצורה יצירתית.

הקונספט הייחודי עוצב בבת-ים בעזרת חברת SIT – Systematic Inventing Thinking, שפיתחה את כלי החשיבה ההמצאתית השיטתית ומעבירה אותם כיום לחברות ולארגונים ברחבי העולם.

כחלק מהתפישה להטמעה של חדשנות ויזמות בחינוך, קיימנו בבת-ים כבר שני מחזורים של הקורס הייחודי להכשרת מאמני חדשנות חינוכית. כ-40 מורים, גננות ואנשי חינוך מהעיר, הוכשרו בכלים ייחודיים להיות מובילי חדשנות ויזמות חינוכית.

ליטל ונונו, מחנכת ומורה לתנ”ך באורט מלטון לא היתה מרוצה ממצב השירותים. כדי להניע את גלגלי השיפוץ קדימה, היא בנתה לשירותים תפקיד חדש בעזרת מיני-סשן שהעבירה, על המקום הכי חשוב בביה”ס…

מילות מפתח: ,

ליבי סתיו, מורת שילוב בביה”ס היסודי הרצל, בחרה בבעיה המשותפת למספר מורים, אותם היא אספה למיני-סשן חדשנות ורעיונאות.

רק כ-8% בלבד מתלמידי בתי הספר היסודיים בבת-ים השתתפו בפעילות כלשהי של תנועת נוער. עד שהגיע יניב ויסמונסקי, מנהל תחום תנועות וארגוני נוער, ומאמן חדשנות מוסמך.

איך מתמודדים עם ‘תיק’ שנופל על בית הספר? בעזרת מיני-סשן כמובן.
תומר ברץ, מורה להיסטוריה ואזרחות באורט רמת יוסף בת-ים ומאמן חדשנות, מספר על המיני-סשן שהעביר – להפוך לימון ללימונדה (וגם על כלי חדשנות בארגון חתונה…)

מילות מפתח: